Željeznička Tehnička Škola Moravice

Dobrodošli na službene stranice naše škole!

Otkrijte bogatu povijest i suvremene pristupe obrazovanju koje nudimo od 1921. godine. Smještena u srcu Grada Vrbovskog, naša škola je sinonim za kvalitetno srednjoškolsko obrazovanje, pripremajući učenike za izazove 21. stoljeća.

Programi

Naša ponuda obrazovnih programa prilagođena je potrebama tržišta rada

Kroz trogodišnji program strojarstva te četverogodišnje programe ekonomije i elektrotehnike i računalstva, osiguravamo učenicima širok spektar znanja i vještina potrebnih za uspješnu karijeru.

Naša vizija

Naša misija

Naši ciljevi

Naša vizija je postati prepoznatljiva srednjoškolska ustanova koja se ističe po izvrsnosti u obrazovanju i pripremi mladih za izazove budućnosti.

Težimo postati centar izvrsnosti u područjima strojarstva, ekonomije i elektrotehnike i računalstva, pružajući učenicima priliku za stjecanje naprednih vještina i kompetencija. Nadalje, želimo njegovati suradnju s lokalnom i globalnom zajednicom te poticati razmjenu znanja i iskustava putem međunarodnih projekata i programa mobilnosti.

Naša misija je oblikovati buduće generacije stručnjaka prilagođene zahtjevima suvremenog tržišta rada.

Posvećeni smo pružanju visokokvalitetnog obrazovanja koje potiče razvoj vještina, znanja i moralnih vrijednosti kod naših učenika. Kroz inovativne pristupe u nastavi i izvannastavnim aktivnostima, težimo stvoriti poticajno okruženje koje potiče kreativnost, samostalnost i timski rad.

Naši ciljevi

1. Pružiti kvalitetno obrazovanje koje odgovara potrebama tržišta rada i suvremenih tehnoloških trendova.
  2. Potaknuti razvoj kritičkog razmišljanja, samostalnosti i inovativnosti kod naših učenika.
  3. Osigurati poticajno okruženje za učenje koje potiče aktivno sudjelovanje i timski rad.
  4. Razvijati suradnju s lokalnom zajednicom, poslovnim sektorom i drugim obrazovnim ustanovama radi unaprjeđenja obrazovnog procesa.
  5. Kontinuirano unaprjeđivati infrastrukturu, opremu i nastavne metode kako bismo osigurali vrhunsku kvalitetu obrazovanja.
  6. Promicati vrijednosti tolerancije, poštovanja različitosti i odgovornosti prema zajednici među učenicima, nastavnicima i osobljem škole.
Naše novosti

Pročitajte najnovije vijesti

U suradnji s roditeljima, lokalnom zajednicom i ostalim institucijama, gradimo pozitivno okruženje temeljeno na suradnji i poštovanju.

Obrazovanje odraslih

Željeznička tehnička škola Moravice provodi program prekvalifikacije za sljedeća zanimanja:

• Tehničar pregledač vagona
  • Tehničar za željeznički promet (prometnik)
  • Željeznički prometni radnik
  • Manevrist

UČENIČKI DOM

U sklopu škole djeluje Učenički dom

Učenički dom – gdje svaka soba priča priču o znanju i prijateljstvu

Učenički dom, kako i sam naziv govori, jest dom u kojem učenici žive.

Dom u koji se oni svakodnevno vraćaju iz škole kao što se djeca vraćaju svojoj kući.

To je njihov dom u njihovim najosjetljivijim godinama, kad nisu ni djeca ni odrasli, kad traže sebe, a toliko toga imaju za upoznati. Takav dom, s mnoštvom različitih karaktera, navika, naslijeđa…takav je i naš dom – izvana tih, iznutra vrlo živ.

Svakodnevno s učenicima vrijeme provode njihovi odgajatelji i voditeljica koji se brinu o učenicima na način da su uvijek na usluzi učenicima, uvijek tu kad zatrebaju sa svojim savjetima, razgovorom i željom da učenicima pomognu u odrastanju, da im budu podrška pri ulasku u svijet odraslih i u svijet rada.

Cilj je odgojiti dobre ljude, odgovorne osobe i sretne pojedince. Ostvariti sve to nije nimalo jednostavno – mi poučavamo njih, oni mijenjaju nas, ali zajedničkom tolerancijom, empatijom i željom da uspijemo sve je moguće i lijepo.

EUROPSKI CENTAR ZA UKLJUČIVANJE I RAZNOLIKOST U PODRUČJU OBRAZOVANJA I OSPOSOBLJAVANJA

Erasmus+

Cilj projekta je razvijanje svijesti o važnosti socijalnog poduzetništva i društveno odgovornih tvrtki, te kreiranje različitih poslovnih modela, uz razmjenu dobre prakse, što pridonosi održivom gospodarskom, socijalnom i prirodnom razvoju država.

Pristup staroj web stranici Željezničke Tehničke škole Moravice: