Tjedan ekonomije

Učenici III.a razreda pod mentorstvom profesorice Dejane Carević Kranjčec ostvarili su pilot projekt Tjedan ekonomije. Svakog dana u tjednu  od 17. do 24. svibnja 2018. osmišljen je i realiziran jedan školski sat sa jednim ekonomskim područjem.

Cilj svega je bilo predstavljanje znanja i vještina učenika ekonomskog programa kako učenicima ostalih struka, tako posebno učenicima sedmog i osmog razreda Osnovne škole Nikole Tesle u cilju promidžbe i pobuđivanja interesa za upis u našu školu.

17.5. 2018. i prvi dan našeg Tjedna ekonomije s temom Poduzetništvo- gostovali su nam naši dragi susjedi - sedmaši iz OŠ Nikole Tesle, i 2.em, 2.a, 1.a iz naše škole sa svojim profesoricama Mirjanom Rožić, Željkom Vrcelj, Danijelom Štimac i Marinom Badurinom. Tjedan su otvorile Tea i Natalija a njihove razredne kolege i mentorica pomogli su gostima oko radionice o SWOT analizi svakog od njih.

18.05.2018.  gostovali su nam osmaši s prof. Mirjanom Rožić iz OŠ Nikole Tesle, a naši učenici otvorili su temu Marketinga razgovarajući s njima o otvaranju vlastitog poduzeća i planom za marketinški rad. Uz igru i zabavu obavili smo i radionicu 4P za svako od poduzeća ili neki već poznati brand. Naše učenice Tajana i Manuela su predstavile ovu temu na pravi način.

22.5.2018. u posjeti su bile profesorice Mervana Buljubašić,  Diana Kurilić i Elena Lipovac, a temu im je predstavila Natalija.. Pričali smo o prodaji, najučinkovitijim načinima iste, te je povezali sa prethodna dva  dana radionicom o prodaji nekog proizvoda uz vlastite sposobnosti.

23.5.2018. došli su nam naši prvašići  s prof. Željkom Vrcelj i učili o novcu, drvetu novca, njegovim oblicima i korisnosti u životu, što su ih podučile Natalija,Tea i Nikolina a kasnije kao i svaki dan spojili smo radionicu s slatkim poklončićima koje su dobivali svi zbog ulaganja svog vremena u naš Tjedan ekonomije.

24.5. 2018. Tjedan smo  zaključili s 2.em i profesoricom Željkom Vrcelj putovanjem svijetom kroz ekonomsko viđenje turizma, atmosfera je bila opuštena, vesela i baš prava za kraj. Prezentaciju su održale Natalija, Tajana i Manuela, a kasnije smo naveli primjere svojih različitih putovanja uz radionicu.

Pohvala III.a razredu za pokazano znanje, prezentacijske vještine i odgovornost.

objavio: Dejana CAREVIĆ KRANJČEC   datum: 7. 6. 2018.