Foto natječaj Erasmus+ projekta STRET

Natalija Dokmanović, učenica 3. A razreda, sudjelovala je u projektu Sušačke gimnazije STRET fotografijama „Tragovi univerzalne ljubavi i dobrote“.

Učenici Prve sušačke hrvatske gimnazije u Rijeci uključeni su u međunarodni Erasmus+ projekt STRET (Students Today – Responsible Entrepreneurs Tomorrow, tj. Učenici danas – odgovorni poduzetnici sutra), uz njihove mentorice profesorice Ljubicu Božić i Sanju Padavić, te partnerske institucije iz Makedonije, Litve i Belgije.

Cilj projekta je razvijanje svijesti o važnosti socijalnog poduzetništva i društveno odgovornih tvrtki, te kreiranje različitih poslovnih modela, uz razmjenu dobre prakse, što pridonosi održivom gospodarskom, socijalnom i prirodnom razvoju država.

U okviru projekta objavljen je Foto natječaj za učenike srednjih škola Primorsko – goranske županije s temom filantropija (nesebično davanje i izdvajanje pojedinca ili grupe za dobrobit čovjeka, zajednice i društva, te socijalna odgovornost i pristup zasnovan na istinskim vrijednostima koje se ogledaju kroz empatiju, podršku, pomoć, optimizam, širenje pozitivne energije, kreativnost i univerzalnu ljubav, a s naglaskom na dobrotu).

Na natječaj su proslijeđene tri fotografije učenice 3. razreda programa za zanimanje ekonomist Natalije Dokmanović: „Uvijek postoji razlog za osmijeh“, „Prisloni obraz svoj“ i „Mir – ljubav!“. Snimljene su krajem rujna 2017. u Kutarevu za vrijeme obiteljskog putovanja. Mentorica učenice je Željka Vrcelj, prof.

Kreativne i inovativne fotografije sa socijalnom porukom izložene su na završnoj manifestaciji projekta STRET u svibnju 2018. u Skopju.

Prezentacija projekta, te svečana dodjela zahvalnica sudionicima foto natječaja održana je u knjižnici Prve sušačke hrvatske gimnazije u Rijeci 6. lipnja 2018.

Čestitamo!

objavio: Željka Vrcelj   datum: 8. 6. 2018.