Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Učenici i nastavnici naše škole i PŠ Nikole Tesle zajedno su obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara s nekoliko prigodnih riječi, paljenjem svijeća i minutom šutnje. Naše ekonomistice okupljenima su pročitale prekrasne, tople priče Siniše Glavaševića čije su teme i misli svevremenske.

„Život nisu pogledi, život su djela, život su svi svjetovi koje čuvate za sebe, a ipak ih morate dijeliti; i ne pomišljajte na neki drugi i bolji život. Iskoristite ovo što vam se nudi sad….“

„Ono što se traži, obično se teško nalazi. Uostalom, malobrojni su oni koji su našli. Ali možete biti zadovoljni i ako priđete dovoljno blizu toj iskrici koju ste sebi namijenili. I to je znak da ste uspjeli….“

„Kada nekoga grlite, to je znak da nemate više riječi zahvalnosti što je s vama, to je ono hvala koje vas pokreće da u tom trenutku živite samo za tu bliskost. „

„Nema načina da ukradete godine, ukradete sreću – ako ljubavi nema.“

„Djetinjstvo treba ispiti najednom, ne treba stati, treba odmah potrošiti sve te čarobne životne kapi, ne ostaviti ništa za poslije, ništa za jednom tko zna kad…“

„…mnogi usamljenici hodaju svijetom, osvrću se tražeći nekoga, slute radost i ne mogu potisnuti želju. Sreća je dosegnuti, dočekati nekoga koji isto tako traga….“

​Siniša Glavašević

objavio: Nataša Volf Pleše   datum: 16. 11. 2018.