Udruga SOS i učenici Doma "Različitost-prepreka ili mogućnost za rast"

Radionica „Različitost- prepreka ili mogućnost za rast“ održana 12. lipnja 2018. u sklopu projekta #OperacijaMladi

organizator:Gordana Gerić-Paulić,prof.savjetnik

Radionica „Različitost- prepreka ili mogućnost za rast“ zadnja je u nizu četiri radionice treninga nenasilja koji za cilj ima učiti mlade o prihvaćanju različitosti i zaštiti ljudskih prava, o učinkovitijim načinima rješavanja sukoba te o govoru mržnje, što će im pomoći da bolje razumiju važnost tolerantnog suživota te odgovornost svake osobe za vlastito ponašanje i njihovu mogućnost izbora, ali i da znaju kome se mogu obratiti za pomoć u teškim situacijama. Očekujemo da će ih osmišljeni trening senzibilizirati na razmišljanje o ljudskim pravima i poštovanju istih i važnosti zaštite vlastitih, ali i tuđih prava. Kroz psihološko i pravno savjetovanje koje im je dostupno kroz ovaj projekt, očekujemo da će mladi razviti nove vještine nošenja s problemima, unaprijediti svoje samopoštovanje i komunikaciju s drugima te prenositi te pozitivne promjene u svoje međusobne odnose.

Kroz radionicu, učenici su prošli situacije u kojima smo za cilj imali shvaćanje različitosti među ljudima kao mogućnost za vlastiti rast. Upoznavanjem ljudi različitih kulturnih pozadina, socio-ekonomskih prilika, različitih zanimanja, interesa i stavova u mogućnosti smo proširiti svoje vidike, pomicati vlastite granice, učiti o svijetu i o sebi samima.

Radionicu su u ime SOS Rijeke održale psihologinja Maja Sikirica i asistentica za pravnu pomoć Mia Cvijetić.

objavio: Gordana Gerić Paulić   datum: 14. 6. 2018.