Festival vina, meda, sira i domaćeg kruha

U Vrbovskom je 29. rujna 2018. održan Festival vina, meda, sira i domaćeg kruha, uz sudjelovanje Učeničke zadruge Eko – etno Rudač naše škole.

Turistička zajednica i „Komunalac“ Grada Vrbovskog organizatori su ovogodišnjeg (petog) Festivala vina, meda, sira i domaćeg kruha. U Kino domu vrhunska vina predstavili su vinari požeške kotline, a goranska obiteljska poljoprivredna gospodarstva izložila su pčelinje i krušne proizvode, te domaći sir.

Festival je otvorio gradonačelnik Vrbovskog Dražen Mufić, uz pozdravne riječi direktorice Turističke zajednice Tatjane Kušić.

Ante Miličević, vitez vina, govorio je o vinskim zanimljivostima, te kulturi pijenja vina. Uz folklornu skupinu KUD – a „Frankopan“ iz Severina na Kupi, posjetitelje je zabavila i brodmoravička grupa „Duo Texas“.

Učenice Anamarija Šuster (1. S) i Emilija Banković (1. E / r), te voditeljica Učeničke zadruge Eko – etno Rudač Željka Vrcelj, prof., na izložbenom štandu, uz ljekovito bilje i dekoracije rustikalnog stila, goste su ponudile ukusnim perecima i pletenicama, sočnom pitom s jabukama, mirisnim slatkim roščićima i čajnim keksima. Unikatni uradci od drveta, neobični aranžmani od prirodnih materijala sa suhim cvijećem, te čestitke i privjesnice ukrašene prešanim biljem, prenose autentične vrijednosti života toliko različitog od svakodnevice.

Sretno svima, koje su ovogodišnji plodovi zemlje i skromnost života, nadahnuli za nova postignuća!

objavio: Željka Vrcelj   datum: 30. 9. 2018.