Ivana Parlov posjetila našu školu!

Imoćanka Ivana Parlov, poznata hrvatska humanitarka, danas je posjetila našu školu!

Ivana je mlada profesorica njemačkog i hrvatskog jezika i književnosti...

...koja svojim radom i požrtvovnošću već nekoliko godina  pomaže siromašnoj djeci u Tanzaniji.

S ciljem da pomogne siromašnima u domovini i svijetu osnovala je i udrugu „Kolajna ljubavi“, za koju su, vjerujemo, već mnogi od vas čuli.

Počašćeni smo što smo imali priliku ugostiti jednu ovako plemenitu gošću!

Ivana je sve prisutne, djelatnike i učenike naše škole, zainteresirala svojim predavanjem o uvjetima u kojima žive siromašni stanovnici Tanzanije, posebice djeca.Teško je pojmiti da postoji negdje kutak svijeta gdje se mala djeca svojim teškim radom pokušavaju izboriti za vlastito školovanje i, samim time, nešto bolju budućnost. Informacije koje smo imali priliku čuti potresne su, ali i korisne jer otvaraju oči, omogućavaju nam da vidimo šire i dalje, pronose glas onih kojima je svaki sljedeći dan izazov u smislu pukog preživljavanja.

Za sve vas koji možete i želite pomoći, više informacija možete pronaći na ovoj stranici:

objavio: Iva Brajdić   datum: 2. 3. 2011.