REZULTATI DRŽAVNE MATURE

Ove  su školske godine po prvi put učenici završnih razreda naše škole polagali Državnu maturu...

Državna matura skup je ispita kojima se provjeravaju i vrednuju znanja, vještine i sposobnosti učenika koje su stekli tijekom obrazovanja u srednjoj školi prema propisanim nastavnim planovima i programima. Ispiti su jednaki za sve učenike i svi ih učenici polažu u isto vrijeme. Ispite državne mature prijavili su učenici koji žele nastaviti obrazovanje na visokoškolskoj razini. U sklopu obveznoga dijela državne mature polažu se ispiti iz triju predmeta – hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispiti državne mature u obveznome dijelu mogu se polagati na dvjema razinama: Avišoj razini i B – osnovnoj razini Uvidom u zahtjeve studijskih programa učenici su se sami opredijelili za razinu koju će polagati na ispitu državne mature.

Prijava ispita državne mature i prijava za upis na studijske programe izvodila se putemNacionalnoga informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) kojemu se pristupa preko internetske stranice www.postani-student.hr. U procesu prijave za polaganje ispita državne mature učenici koji žele nastaviti školovanje na nekome od visokih učilišta izradili su vlastitu listu prioriteta studijskih programa, od najpoželjnijega do najmanje poželjnoga, u skladu sa svojim željama i planovima za budućnost.

U vrijeme provedbe ispita obveznoga dijela nastava se nije održavala, a za učenike koji polažu državnu maturu osigurali su se svi uvjeti prema pravilima koje propisuje Pravilnik o polaganju državne mature i Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja. Ispit iz hrvatskoga jezika i ispiti iz stranih jezika provodili su se u dva dijela: školski sastavak (esej) u ožujku i test u svibnju

Izborne predmete učenici su prijavljivali ovisno o zahtjevima studijskih programa: 4 učenika polagala su informatiku, 3 učenika biologiju i 1 učenica povijest.

Od 51 učenika  četvrtih razreda naše škole, državnu maturu je prijavilo 38 učenika. Nakon završetka nastavne godine pravo na polaganje ispita državne mature stekla su 32 učenika.

27. svibnja 2010. Matematiku su polagali: 31 učenik na osnovnoj  i 1 učenik na višoj razini

28. svibnja 2010. Hrvatski jezik su polagali: 28 učenika na osnovnoj i 4 učenika na višoj razini

31. svibnja 2010. Engleski jezik su polagali: 24 učenika na osnovnoj i 4 učenika na višoj razina i Njemački jezik: –4 učenika na osnovnoj razini.

Nakon što polože ispite državne mature koje zahtijeva studijski program za koje su se prijavili te ispune ostale preduvjete, učenici će se naći na rang-listi studijskih  programa te će  namjeruupisa na studij potvrditi elektroničkim putem.

Nadamo se da će svaki naš učenik pronaći svoj put u budućnost i ostvariti svoje snove.

REZULTATI DRŽAVNE MATURE 2010.

Rezultati državne mature pokazali su da naši učenici imaju solidna znanja i vještine te da su dobro pripremljeni za  nastavak školovanja.

Ukupno - od 50 učenika četvrtih razreda na državnu maturu izašlo 32 učenika

S uspjehom položilo državnu maturu 25 učenika ili 81,25%

Hrvatski jezik - od 32 uč. položio 31, prolaznost 100%

( 1 učenik nije pristupio zbog bolesti)

Matematika – od 32 učenika položilo 29 učenika, prolaznost 90,63%

(3 učenika imaju popravke iz mat.)

Engleski jezik – od 28 učenika položilo 26 učenika, prolaznost 92,86%

(2 učenika imaju popravke iz engl. jezika)

Njemački jezik – od 4 učenika položila 2 učenika, prolaznost 50%

Ukupno položilo 25 učenika, 3 sa vrlo dobrim, 14 s dobrim i 8 s dovoljnim uspjehom

Ljiljana Carević, ispitni koordinator

objavio: Iva Brajdić   datum: 18. 6. 2010.

« Svibanj 2024 »