EKONOMSKI MATURANTI SU NAŠE SVJETLO

Postoji li bolji dan za ovakve izjave?

Danas je blagdan sv. Lucije. Kakve veze ta svetica ima sa našom Školom koja je multikulturalna zajednica, pitate se? Sv. Lucija je zaštitnica slijepih i slabovidnih osoba. A naši ekonomski maturanti jako dobro vide. Naime, oni gledaju - srcem.

Vježbenička tvrtka Skleca d.o.o., Moravice je sate i sate utrošila u recikliranje staklenki i kutija za nakit, koje su pod mentorstvom naše dobre vile Venke Đurić, prof. mentor naučili pretvarati u prava mala umjetnička djela, koristeći akrilne boje i decoupage tehniku salvetama i rižinim papirom, kao i foto-transfer.

Sav taj trud uložen je - plemenito. Organizirali smo humanitarnu akciju kojom doniramo 25% profita Udruzi slijepih Primorsko-goranske županije.

Jučer su Denisa Crnković i Magdalena Drvar prodavale navedene učeničke radove i med koji nam je donirala naša partnerska tvrtka Gorski d.o.o., Fužine, na Gorskom sajmu u Skradu.

Na štandu su nam se pridružili prof. Damir Grgurić i prof. Damir Višnjić, koji su pomoću laptopa i učeničkih radova naših mladih CNC - operatera uspješno predstavili svoj smjer: Strojarstvo.

Podršku nam je pružio i naš Ravnatelj Borivoj Dokmanović, dipl.ing. pa mu se i ovim putem zahvaljujemo.

Uvijek je lijepo doživjeti kad nam naši bivši učenici sa ponosnom zahvalnošću pritrče u pomoć pa i njima zahvaljujemo.

Kako bi svi učenici 4. a razreda sudjelovali u prodajnom treningu, u svrhu promidžbe Škole, humanitarnu akciju nastavili smo u školskom holu, 22.12.

Prethodno smo o našoj humanitarnoj akciji obavijestili i naše drage susjede:

učenike PŠ Nikole Tesle u Moravicama.

Također se zahvaljujemo svima onima koji su nam na bilo koji način pomogli, a najviše već gore spomenutoj Venki Đurić, prof. mentor, kao i našim sponzorima: Županiji i g. Damiru Zanoškaru, vlasniku tvrtke Gorski d.o.o., Fužine.

objavio: Diana Kurilić   datum: 13. 12. 2015.