Učeničke vijesti

Lučice

Lučice,malo selo smješteno neposredno prije Delnica ako gledamo od Rijeke prema Zagrebu, je najbolje malo selo na svijetu.

U Lučicama živi i Matija Štanfel. Tamo ima puno stanovnika i to je lijepo. Ima puno šume i kamenja. Drvna industrija je najjača u Gorskom kotaru zahvaljujući tehnološki zavidno opremljenoj pilani Gec. U tom malom mjestu se također nalazi i Palfinger, vodeća tvrtka za izradu kranova u svijetu. Iako nema djevojaka, tamo ima mnogo životinja. U Lučicama se također nalazi i nogometno igralište sa pješčanom podlogom. Tamo mladi stanovnici igraju nogomet i ispijaju osvježavajuća pića. Kulturnu baštinu ovog prekrasnog sela nadopunjuje prekrasna crkva, gdje ljudi subotom odlaze na Svetu misu. Selo se ubrzano razvija. Prošle godine je postavljen koš za smeće, maslinasto zelene boje, na nosaču od aluminija. Turizmu ovog lijepog mjesta potpomaže blizina autoceste, na taj način da turisti u potrazi za ulazom na autocestu zalutaju i dođu u Lučice. Pristojni stanovnici ih strpljivo upučuju na pravi put. I tako. Lučice su geostrateški savršeno locirane. Za pola sata vožnje se može doći u toplije krajeve i izaći na morsku obalu,ili pak doći u Rijeku. Da.

objavio: Matija Štanfel   datum: 12. 3. 2014.