Učeničke vijesti

Problemi današnjeg društva

Kocka,piće i droga tri načina sa kojima si mladi upropaštavaju život.

U danjašnje vrijeme sve vise mladih se susreče sa problemima konzumacije alkohola,droge te igara na sreću,to susrečemo svakodnevno na ulicama gradova i manjih mjesta.

KOCKA-Gubitak kontrole nad novcem,čak i male svote novca dovode do ovisnosti o kocki,a zatim dolazi do zlouptrebljavanja tuđeg novca (dugova),najlakše riješenje ovog problema je da se ljudima refundira sav izgubljen novac.A posljedice kocke su:siromaštvo,stalne laži,stalna nervoza te korištenje alkohola i raznih opijata.

ALKOHOLIZAM-Gubitak kontrole nad konzumacijom alkohola dovodi do neprimjernog opijanja,ovisnik nemože prestati da konzumira alkohol,ovisnik počinje biti agresivan te izvodi razne skandale,bez alkohola ne može normalno da funkcionira stalna nervoza,nesanica i neprestano znojenje.

NARKOMANIJA-Droga na čovjeka ostavlja jako veliki utjecaj,konzumiranjem raznih opijata dovodi do gubitka razuma za sve ostalo šta se događa oko njega.Ne razmišlja o postupcima samo o nabavi nove doze droge,njegovo ponašanje se svodi fizičku i psihičku krizu i nema kontrole nad ničim u mogučnosti je napraviti bilo što katastrofalno.

objavio: Branimir Crnković   datum: 19. 3. 2014.