Tehničar za računalstvo

Tehničari za računalstvo bave se računalima i računalnim mrežama kao uređajima i opremom, njihovim sastavnim dijelovima i programskom podrškom.

Zanimanje tehničar za računalstvo obuhvaća praktična znanja i vještine potrebne za obavljanje poslova iz područja ljudskih djelatnosti povezanih s projektiranjem, izradbom i održavanjem manje složenih relacijskih baza podataka i računalnih programa, nadziranjem i dijagnosticiranjem te evidentiranjem i otklanjanjem hardverskih i softverskih problema, educiranjem i pomaganjem korisnicima u rješavanju njihovih problema, konfiguriranjem i održavanjem računala, lokalne računalne mreže, računalnih i informacijskih sustava.

Nakon završetka obrazovanja učenici stječu osnovna praktična znanja neophodna za uključivanje u proces rada ali i dobre teorijske osnove za nastavak školovanja na višim školama i fakultetima elektrotehnike ili drugim fakultetima prirodnih znanosti.

Tehničar za mehatroniku

U programu tehničar za mehatroniku učenike priprema na raznolike zadatke u području mehatronike, kombinirajući znanja iz mehanike, elektronike, računalstva i automatizacije. Kroz četverogodišnji program, učenici stječu temeljna teorijska znanja i praktične vještine potrebne za uspješno obavljanje različitih poslova u industriji.

Nakon završetka programa, učenici će imati osnovna praktična znanja i teorijske temelje potrebne za zapošljavanje u industriji mehatronike ili nastavak školovanja na višim razinama u području tehničkih znanosti.

Tehničar za mehatroniku

programi ekonomije

Ekonomist

U programu ekonomist učenike priprema na raznolike zadatke u području ekonomija, kombinirajući znanja iz računovodstvo i financije, analiza tržišta, poslovno savjetovanje i planiranje i organizacija.

Kroz četverogodišnji program, učenici stječu temeljna teorijska znanja i praktične vještine potrebne za uspješno obavljanje različitih poslova analizom financijskih informacija i poslovnih operacija.

Nakon završetka programa, učenici će imati osnovna praktična znanja i teorijske temelje potrebne za zapošljavanje u bankama, osiguravajućim društvima, državnim institucijama i privatnim poduzećima ili nastavak školovanja na višim razinama u području ekonomskih znanosti.

programi strojarstva

CNC operater

U programu za CNC operatera učenike se priprema za razne zadatke u području strojarske proizvodnje. Program kombinira znanja iz mehanike, obrade materijala i računalno upravljanih strojeva. Kroz četverogodišnji program, učenici stječu teorijska znanja i praktične vještine potrebne za rad na CNC strojevima.

Nakon završetka programa, učenici će imati potrebna praktična znanja i teorijske temelje za zapošljavanje u strojarskoj industriji ili za nastavak školovanja u području tehničkih znanosti.

programi strojarstva

CNC operater