ŽELJEZNIČKA TEHNIČKA ŠKOLA MORAVICE

Otkrijte bogatu povijest i suvremene pristupe obrazovanju koje nudimo od 1921. godine.

Smještena u srcu Grada Vrbovskog, naša škola je sinonim za kvalitetno srednjoškolsko obrazovanje, pripremajući učenike za izazove 21. stoljeća.

srednja škola u Moravicama

Naše kvalitete

Naša ponuda obrazovnih programa prilagođena je potrebama tržišta rada.

Kroz trogodišnji program strojarstva te četverogodišnje programe ekonomije i elektrotehnike i računalstva, osiguravamo učenicima širok spektar znanja i vještina potrebnih za uspješnu karijeru.

Tehničar za mehatroniku

Tehničar za računalstvo

Ekonomist

CNC operater

Željeznička tehnička škola Moravice jedina je srednjoškolska ustanova na području Grada Vrbovskog. Počeci srednjoškolskog obrazovanja u Moravicama vežu se za davnu 1921. godinu. Kroz godine škola je bila usmjerena prema školovanju kadrova za potrebe željeznice. Škola danas prati suvremene trendove i školuje učenike za zanimanja koja su trenutačno aktualna na tržištu rada. U školi se realizira trogodišnji program u sektoru strojarstva za zanimanje CNC operater/ka te četverogodišnji programi u sektoru ekonomije (zanimanje ekonomist/ica) i elektrotehnike i računalstva (zanimanje tehničar/ka za računalstvo, tehničar/ka za mehatroniku).

Nastava se odvija u suvremeno opremljenim učionicama, a praktična nastava iz smjerova strojarstva i  elektrotehnike gotovo u cijelosti se može realizirati u školskoj radionici i specijalno opremljenim učionicama. Želeći omogućiti učenicima da steknu kompetencije nužne za poslove 21. stoljeća, Škola se uključila u projekt e-Škole u sklopu kojeg su učionice opremljene IKT- tehnologijom, a nastavnici su završili brojne edukacije. Naša nastojanja za osuvremenjivanjem nastave prepoznao je i Microsoft  koji nas je 2016. godine uključio na svoju listu Microsoft Showcase Schools. Škola  je uključena i u projekt mobilnosti Erasmus+. U školskj godini 2019./2020.  naši su učenici imali priliku posjetiti španjolski grad Zaragozu i sudjelovati u projektu „From Theory to Practice 1“ čiji je cilj bio ostvarivanje učeničke mobilnosti kroz pohađanje stručne prakse u tvrtkama odabranim sukladno obrazovnom smjeru učenika.

Škola  se trudi učenicima ponuditi veliki broj izvannastavnih aktivnosti (Školsko sportsko društvo, Dramska skupina, Recitatorska skupina, Mladi astronomi…). Učenici se redovito uključuju u brojne projekte  i obilježavanja značajnijih datuma kroz godinu. Veći broj učenika uključen je u rad učeničke zadruge Rudač i njene brojne sekcije (Foto kreativa, Goranska etnografska baština, Plodovi gorja, Rukotvorine…). Učenici ekonomskog smjera mogu svoju kreativnost i poduzetnost realizirati u radu Vježbeničke tvrtke

U sklopu Škole djeluje i Učenički dom. Učenici i njihovi odgajatelji  tradicionalno bilježe odlične rezultate na međužupanijskim i državnim Domijadama. Da bi smanjili negativne posljedice dislociranosti naše ustanove, nastavnici redovito učenike odvode na terenske nastave, izlete, izložbe, kino i kazališne predstave. Škola se može pohvaliti odličnom suradnjom s učenicima i roditeljima, kao i ostalim ustanovama u Gradu, Županiji i šire. U školi prevladava pozitivno okruženje i dobra komunikacija polaznika, nastavnika, stručne službe i pomoćnog osoblja, a temelji se na suradnji i uzajamnom poštovanju.